Ympäristöpääkaupunki Lahti

oh2op
Viestit: 2514
Liittynyt: 28.03.2014 04:32

Ympäristöpääkaupunki Lahti

ViestiKirjoittaja oh2op » 24.06.2020 11:07

https://www.lahti.fi/tietoa-lahdesta/ym ... A4kaupunki

Ympäristöpääkaupunkivuoden teemoja ovat:

* hiilineutraali elämä => QRP, 2m
* osallisuus => yhteyskokeilut 1846 kHz LSB pe 18-21 ja 3699 kHz LSB, kiwisdr.com/public Elimäki, Kouvola, Muurame, Turku, Vihti
* kiertotalous => Patinasta ja Lanttilasta hankittavissa olevat syli- ja tietokoneet linuxestettuina hyötyliikennekuuntelu- ja amatööriradiokäyttöön
* luonto ja vesi => QRP, OHFF, Lapakisto, Linnaistensuon luonnonsuojelualueen rasti 5, missä on tuolikin

https://greenlahti.fi

https://greenlahti.fi/tapahtumat#events

Yhteystiedot

Johtaja Milla Bruneau, milla.bruneau@lahti.fi, p. 0400 408 951

Ohjalmajohtaja Saara Vauramo, saara. vauramo@lahti.fi, p. 044 716 1585

Viestintäpäällikkö Saara Piispanen, saara.piispanen@lahti.fi, p. 044 416 4680

Vuorovaikutussuunnittelija Emma Sulkanen, emma.sulkanen@lahti.fi, p. 044 482 6460

Tapahtumatuottaja Erika Poikolainen, erika.poikolainen@lahti.fi, p. 044 482 6424

Viestinnän asiantuntija Elina Fanta, elina.fanta@lahti.fi, p. 044 482 6418

Viestintä- ja markkinointisuunnittelija Maria Ansas, maria.ansas@lahti.fi, p. 044 482 6428

Viestinnän harjoittelija Eve Nieminen, eve.nieminen@lahti.fi, p. 044 482 6419

Palaa sivulle “Radio- ja tv-museo”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 1 vierailija